ABC-LEKARNA.cz | Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí
 Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí 

Mononukleóza - Poradna a zkušenosti

Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí, Mononukleóza

Mononukleóza

anonymous - 19.03.2016 03:52:58
Dobrý den, je mi 15 let a ke konci března mi přišli na mononukleózu, léčbu jsem dokončila a když mi minulý týden brali krev, tak se mi jaterní testy srovnaly do normálu. Byla jsem na gynekologii a doktorka mi předepsala antikoncepci Minisiston a řekla mi, že ji můžu nasadit hned jak se mi srovnají jaterní testy. Mám přítele a v létě spolu jedeme na prázdniny a já bych si to ráda pojistila i když třeba k ničemu nedojde. Ráda bych prášky nasadila, ale když jsem si přečetla upozornění, letáčky apod. všude píšou ,že by se mělo nějakou dobu po jaterních onemocněních počkat. Myslíte ,že je můžu opravdu nasadit?Děkuji moc za odpověď.


Odpověď zdravotníka na dotaz: Mononukleóza

Lepší by bylo samozřejmě ještě minimálně půl roku počkat a poté pokud budou jaterní testy stále v normě, tak antikoncepci nasadit. Lékařka Vám mohla zkusit doporučit třeba antikoncepční náplasti, které jsou sice dražší, ale k játrům šetrnější, protože hormony v nich obsažené se vstřebávají přímo do krve. Jestliže antikoncepci nasadíte, tak si nechte alespoň po třech měsících užívání jaterní testy opět zkontrolovat a ev. tabletky vysadíte.


Odpovědi návštěvníků stránek:

7.6.2010 20:09:07
Spíš by vám radil se sexem ještě trošku počkat, je vám dosti málo a po nemoci to bude lepší. Po mononukleoze bývá dieta aspoň půl roku. Většina medikamentů vč. antikoncepce znamená určitou zátěž pro játra. Zkuste věc prokonzultovat ještě na infekčním oddělení, jaký bude jejich názor na tuto antikoncepci. Gynekolog mohl volit menší zlo, tj. zátěž organismu antikoncepcí než těhotenstvím po jaterním onemocnění. Nemusíte být zcela bez sexu, můžete si s přítelem dopřávat vzájemnou masturbaci a orální sex. I obecně si myslím, že takto by mladí měli začít. Nezačít rovnou souloží, ale mít období, kdy se vzájemně mazlí a masturbují, časem přidají orální sex. Jako mladá dívka stejně nejspíš orgasmus při souloži mít nebudete, ale výše zmíněnou stimulací zcela určitě. Seznámíte se s tím, jak funguje mužské tělo a ke styku přejdete postupně. Pro muže může být i zajímavé, pokud vy byste mu poskytovalá manuální či orální stimulaci, ale sama se mu zpřístupnila postupně. Např. nechat se od něj hladit na odhalených prsou, ale nezpřístupňovat mu genitálie, to až časem. Nemyslete si, že kvůli tomu vás opustí.


7.6.2010 20:10:09
Každá tableta prijatá do tela má okrem želaných aj neželané reakcie.Vzhľadom na regeneráciu pečene/jater/ by som doporučil použiť kondom.


7.6.2010 20:14:26
Snažil bych se bez vaginálního sexu. V krajním případě by jistě byl lepší ten kondom.


7.6.2010 21:21:22
No jsem s ním už rok,takže to se vám řekne:-))Tu antikoncepci bych chtěla hlavně jako jistotu,protože mam panický strach z otěhotnění,slyšela jsem,že k němu může dojít i při mazlení a kdybych otěhotněla to bych snad nepřežila.Začínáme být už celkem daleko a dál bych šla radši s práškama.Navíc už zdravá jsem,ty jaterní testy můžu mít v pořádku už téměř měsíc,měla jsem lehký průběh.Na pohlavní styk se stejně ještě úplně necítím,ale v létě pod stanem se může stát ledacos a já chci mít jistotu.


7.6.2010 22:11:07
Jestli se na styk necítíte, tak jej dosti hloupé, abyste s ním začínala. V 15 je opravdu hodně brzo a každý kluk bez problémů počká. Nechte to na tom mazlení, on ať je nahý a vy si nechte kalhotky i nějaké kalhoty přes ně. Reálná šance je při ejakulaci do vaginy, při ejakulaci na povrch vulvy nebo při stečení ejakulátu je možnost otěhotnění velmi malá. Normálně muž i pochopí, když třeba i starší dívka či mladá dospělá žena má strach a se stykem trošku otálí. Pár měsíců počkat, to není problém, zvláště když ho budete masturbovat nebo uspokojovat orálně. Před dovolenou by asi bylo partnerovi říct, že styk zatím nechcete a nebyl by zcela vhodný ze zdravotních důvodů. Když mu vyjdete vstříc jinak, tak to myslím pochopí. Leckdy i dospělé ženy přes 30 s prvním stykem váhají, bývá někdy až po pár měsících. Leckdy ale i při první či jedné z prvních schůzek poskytnou partnerovi manuální uspokojení. Žena si svoji intimitu chrání víc. Opačně by to asi nešlo, muž který ženě odmítne styk na její požádání, to budí okamžitě velké podezdření. Žena se to může dovolit, svým způsobem je to její společenská role. Muži to dělá dobře, když žena trošku odmítá. Stejně jako je běžné, že na nudistické pláži je nahý pouze muž a žena má plavky nebo jejich dolní díl. Žena má na to právo, opačně by to dosti vadilo. Jste s ním rok - ale do 15 narozenin stejně styk nepřicházel v úvahu, zákon to přísně zakazuje. Pokud je partner trošku starší, tak musí občas respektovat, že partnerka je mladá - a např. sex mít nesmí, nebo smí, ale ještě nemá chuť. U trvalejšího vztahu to nevadí, není to jen o sexu, vztah je mezi dvěma lidmi. A sexualita není jen styk, i kdybyste do svatby neměli žádný styk, tak sexualita určuje vzájemný vztah velmi významně i tak. To jak se oba chováte po většinu času. Vlastní styk je stejně časově krátká záležitost. Důležitější je, jak oba po sobě celý den touží, ať už spoju styk mají, nebo třeba přijde po pár měsících.


8.6.2010 15:39:59
Mononukleoza je infekční a infekční může být i osoba, která překonala příznaky nemoci. Prodiskutujte možnost styku (a vlastně i líbání) s infekčním oddělením, kde vás léčili, abyste partnera nenakazila.


9.6.2010 19:34:12
To bych nemohla vůbec žít,děkuji všem za cenné rady,ale když jsem svému klukovi po 3 týdnech své nemoci odmítala dát pusu,vzal to riziko a ,,tu pusu'' mi stejně dal,naštěstí už uplynula inkubační doba a on je zdravý.A na to infekční oddělení,o kterém se tady všichni zmiňují ani nechodim,léčila jsem se doma(léčba spočívá v lehké dietě,v klidu a s doplňky stravy na játra)Samozřejmě pod dozorem praktického lékaře.


9.6.2010 21:04:24
Pokud jste měla velmi mírný průběh, bez nutné hospitalizace, tak tím lépe. Určitá opatrnost ale je stejně na místě, dieta, fyzicky se nepřepínat a počítat s tím, že játra jsou nejspíš nějakou dobu zvětšená - pozor při sportu. Pokud jde o původní dotaz, tak rozhodně nezačínejte HA, pokud nebudou zcela v pořádku jaterní testy.


9.6.2010 21:29:54
Právě,že ty jaterní testy jsou už úplně v pořádku.


Máte zdravotní problémy? Sdělte nám své příznaky - Pomůže vám naše poradna.


Diskuze Diskuze: otázky a odpovědi, zkušenosti a poradenství k Mononukleóza

Nový komentář k Mononukleóza

Předmět: Mononukleoza
Datum: 02.09.2023 16:06:28Autor: Zuzana
Dobry den, mam 4 tydny potvrzenou mononukleozu, 3 tydny me boli uzliny, symetricky v podpazi, trislech a pod klicni kosti, je mozne mi nejak zhruba rict, za jak dlouho se uzliny zklidni????dekuji
Odpovědět

Vaše zkušenost/Komentář/Dotaz týkající se Mononukleóza

Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno *:
E-mail :
Předmět *:
Text příspěvku *:
Opište kód *:
(kontrola spamu)
"lekarna"
Chcete-li obdržet odpověď / reakce na Váš příspěvek, nezapomeňte vyplnit položku E-mail. Vaše emailová adresa nebude zobrazena ani jinak použita.

 

NEPOSKYTUJEME ZDRAVOTNÍ PORADENSTVÍ. Naše online poradna je určena pro všechny pacienty, užívající některý z léčivých přípravků, pouze pro obecné informační účely. Poradna v žádném případě neslouží jako náhrada odborné lékařské péče. Poradna pomáhá se správným užíváním léčivých přípravků, odhalit vzájemnou nesnášenlivost léčiv, při snížení výskytu nežádoucích, vedlejších účinků léčiv a jako osvěta a zdroj informací. Pokud si myslíte, že potřebujete lékařkou pomoc, okamžitě zavolejte svého lékaře nebo vytočte číslo 155.
Aktuální diskuze - LÉKY
Nejnovější příspěvky v diskuzi:

Ketonal injekce - KETONAL I.M. 5X2ML/100MG Injekční roztok
Vložil: Irena
2023-11-29 14:46:00

Měla jsem bloklou levou stranu, sedací nerv až do nohy, hrůza,1 injekce ketonalu a povolilo to,po druhé ještě lepší a zítra dám ještě jednu, boží doporučení od našeho pana doktora Šviglera,jsem vděčná moc, děkuju,...
Skinoren - Skinoren 1x30 gm 20% krém
Vložil: Zuzana
2023-11-21 23:20:50

Kdo sháníte skinoren napište, sehnala jsem ho v zahraničí....
Vysazení Arketisu - ARKETIS 20 MG 90X20MG Tablety
Vložil: Milan Vaněček
2023-11-16 13:29:31

Ahoj Olgo, objevil jsem tvůj příspěpek až teď. Můžeš mi napsat jak vše dopadlo po vysazení Arketisu. Mám teď čerstvou podobnou zkušenost, jen se začínám se k Arketisu vracet. Díky za info. Milan....
Leky - RAMIPRIL ACTAVIS 2.5 MG 20X2.5MG Tablety
Vložil: Ivana
2023-10-26 15:15:16

Můžete prosím poradit,brala jsem léta Agen5,1v poledne,poslední dobou se mi obcas zvýšil tlak,lékař předepsal Prestance a začal mi bolet žaludek a záda,tak změna na Ramipril a mám ty samé potíže.Nevim jestli bych se neměla vrátit k Agenu,jestli ten občasný v...
Dotaz - Anti-Stress tbl.60
Vložil: Martina
2023-10-09 11:10:36

Dobrý den jak dlouho mohu Anti_stres tablety pouzivat dekuji...

Aktuální diskuze - NEMOCI
Nejnovější příspěvky v diskuzi:

Slabost nohou - Podlamování nohou
Vložil: Hana
2023-11-23 23:22:22

Dobrý den, moc prosím o info, zda jste našla příčinu obtíží se slabostí a příp. zda Vám nějaká léčba pomohla. Jsem na to stejně a pomoc nemám žádnou, už jsem naprosto zoufalá. Předem moc děkuji....
Žilky na penisu - Fialove žilky na penisu
Vložil: Jakub
2023-11-20 13:55:53

Dobry den mám dotaz po stažení mám rozvětvené fialové žilky na vnitřní straně předkožky penisu chci zeptat jestli je to tak v pořádku?děkuji za odpověď ...
slabost nohou - Podlamování nohou
Vložil: alena
2023-10-19 18:02:03

dobry den mam problem s nohami velka slabost prichazi z niceho nic nohy me neunesou zaroven jsem okamzite zpocena mokra musim si okamzite sednout jinak bych skoncila na zemi poradte prosim dekuji...
Syfilicky jazyk - Syfilický jazyk
Vložil: Martina
2023-10-11 09:10:24

Dobrý den, objevily se mi takové puchýřky na jazyku. Může se jednat o příznak nějaké pohlavní choroby? Děkuji ...
Letní zaparka - Červené škvrny na žaludi
Vložil: Zen
2023-09-17 23:49:55

Toto je třeba u mě výsledek letní zaparky. S ženskými se nezahazuji, takže pohlavní nákaza u mě nehrozí. Jediné,co mi na to zabralo: kalciova mast. Přeji hodně štěstí ...


ABC-LEKARNA.cz - Online poradna, zkušenosti a recenze pacientů s užíváním léčivých přípravků, jaký lék nejlépe zabírá na Vaše nemoci a vedlejší nežádoucí účinky. Informační web o lécích na předpis, volně prodejných lécích a doplňcích. Pokud si myslíte, že potřebujete lékařkou pomoc, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo vytočte číslo 155. Informace zde zveřejněné jsou pouze obecné a nejesou náhradou odborné lékařské pomoci, diagnózy nebo léčby!
sitemap.txt