ABC-LEKARNA.cz | Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí
 Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí 

Poradna a zkušenosti Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí Poradna a zkušenosti s léky a léčbou nemocí, Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí, Nakupujeme, rozumem, vaříme, chutí


Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Zkušenosti s farmaceutickými a kosmetickými přípravky diety STOB CZ s.r.o.
Pro větší náhled klikněte na obrázek
Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí Podělte se o svou zkušenost s léčivými přípravky Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí. Jaký lék Vám nejvíce pomohl či naopak přinesl nežádoucí účinky a pomozte tak ostatním s efektivním užíváním léčivých přípravků STOB CZ s.r.o.. Chceme Vám pomoci vyléčit, nikoliv jen léčit!
  • Výrobce: STOB CZ s.r.o.
  • Zařazení výrobku: Literatura a prospekty - Diety

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí


Podrobný popis výrobku Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Iva Málková, Jana Dostálová, Zuzana Málková, Martin Pávek, Hana Málková.

Jak nakoupit, uvařit a sníst přiměřenou porci.
Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Chroničtí dietáři vědí, že není takový problém zhubnout, jako si váhové úbytky udržet. Kniha je proto univerzálním průvodcem pro všechny, kteří chtějí hubnout s rozumem a přitom si pochutnat, pro ty, kteří si chtějí váhu udržet, i pro ty, kdo s váhou problémy nemají, ale chtějí žít zdravě.

Kniha je originální v tom, že oproti jiným nenabízí pouze střípky – dílčí části vedoucí k životní změně – ale zahrnuje „vše v jednom“. V části knihy Nakupujeme s rozumem se podrobně seznámíte se základními potravinovými skupinami a díky nabytým znalostem nepodlehnete tak snadno často tradovaným mýtům.

První část knihy – Nakupujeme s rozumem – vás bude provázet dlouhodobě. Seznámí vás podrobně se základními potravinovými skupinami, s výživovou hodnotou potravin dané skupiny a vyvrátí řadu často tradovaných mýtů. Po jejím přečtení byste již neměli bezhlavě podléhat reklamním sloganům. Navíc zjistíte, že skepse, kterou nyní často prezentují média ve vztahu ke kvalitě potravin, se vás nemusí týkat. Díky nabytým znalostem zjistíte, že existuje dostatek potravin, ze kterých je možné sestavit výživově vhodný jídelníček. Řada názorných fotografií vám pomůže při orientaci v energetické hodnotě jednotlivých potravin či v odhadu váhy potravin při sestavování jídelníčku. V závěru každé potravinové skupiny jsou uvedeny energetické hodnoty vybraných zástupců potravin na 100 gramů či na kus a jejich složení (sacharidy, tuky a bílkoviny, hubnoucí index).

Druhá část knihy – Vaříme s chutí přináší chutné a výživově vyvážené recepty hlavních pokrmů pro všechny tři skupiny čtenářů a měla by být i inspirací pro tvorbu vlastních hlavních pokrmů. Najdete zde recepty, které umožňují volbu hlavního pokrmu v různé energetické hodnotě od 1600 kJ pro hubnoucí až do 2800 kJ pro ty, kteří chtějí žít zdravě. Při tom ale není nutné se obávat, že budete muset vařit zvlášť pro různé členy rodiny. Pokrmy jsou navrženy tak, že je lze připravit ve dvou energetických variantách jen pomocí drobných změn (množství, technologická úprava potravin, závěrečné dochucení apod.). Originalitou knihy je, že při přípravě pokrmů není nutné suroviny vážit, ale stačí je porovnat s fotografiemi, na nichž je znázorněno množství surovin potřebné na přípravu pokrmu pro čtyři osoby. Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek (miska, lžíce, podložka, která je součástí knihy) odhadnete množství potřebných potravin i hotového pokrmu.

U každého pokrmu je uvedena energetická hodnota celku i jeho jednotlivých částí. Je tak možné jednoduše odhadnout energii připraveného pokrmu i tehdy, když si budete recept modifikovat např. výměnou přílohy. Je uveden i poměr živin.

Třetí část knihy – Porce právě pro vás uvádí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaní, svačin a studených hlavních pokrmů. Ke knize je přiložena speciální podložka, která a slouží jako měřítko. Část Porce právě pro vás - vás přivede k znovuobjevení přirozené velikosti porce. Kniha nabízí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaně, svačin a studených hlavních pokrmů. Pracuje se speciální podložkou, která je ke knize přiložena a slouží jak měřítko. Potraviny pro sestavení snídaní a svačin jsou rozděleny do jednotlivých potravinových skupin a nafoceny na podložce v množství odpovídajícím buď porci, nebo kusu. Pod každou potravinou je uvedena energetická hodnota nafoceného množství, takže si každý může jednoduchým porovnáním s fotografiemi vybrat dle svých potřeb a cíle vhodné potraviny o přiměřené gramáži bez vážení.

Díky druhé a třetí části knihy je možné sestavit si celodenní vhodný jídelníček v požadované energetické hodnotě a skladbě. Doufáme, že tato dobrodružná hra vás bude bavit a povede vás k naplnění vašich cílů.

Kniha tak v několika částech spojuje vše potřebné, co potřebujete vědět pro změnu vašeho jídelníčku s cílem, abyste se stali sami sobě poradcem.

Některé kombinace léků s jinými přípravky, pokrmy či bylinkami mohou mít neblahé následky na naše zdraví a snížit účinnost léčby. Máte problémy? Sdělte nám své příznaky - Pomůže vám naše poradna.


Diskuze Diskuze: otázky a odpovědi, zkušenosti a poradenství k Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí - Diskuze je prázdná – vložte svou zkušenost nebo vložte svůj dotaz jako první

Vaše zkušenost/Komentář/Dotaz týkající se Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Položky označené * jsou povinné.
Vaše jméno *:
E-mail :
Předmět *:
Text příspěvku *:
Opište kód *:
(kontrola spamu)
"lekarna"
Chcete-li obdržet odpověď / reakce na Váš příspěvek, nezapomeňte vyplnit položku E-mail. Vaše emailová adresa nebude zobrazena ani jinak použita.

 

NEPOSKYTUJEME ZDRAVOTNÍ PORADENSTVÍ. Naše online poradna je určena pro všechny pacienty, užívající některý z léčivých přípravků, pouze pro obecné informační účely. Poradna v žádném případě neslouží jako náhrada odborné lékařské péče. Poradna pomáhá se správným užíváním léčivých přípravků, odhalit vzájemnou nesnášenlivost léčiv, při snížení výskytu nežádoucích, vedlejších účinků léčiv a jako osvěta a zdroj informací. Pokud si myslíte, že potřebujete lékařkou pomoc, okamžitě zavolejte svého lékaře nebo vytočte číslo 155.
Aktuální diskuze - LÉKY
Nejnovější příspěvky v diskuzi:

Spasmopan - SPASMOPAN SUP 5
Vložil: Spáčil
2020-07-04 10:43:06

Občas, 2krát až třikrát do roka, mívám v noci velmi nepříjemné křeče v břišní oblasti spojené s nauseou; spolehlivě mi léta pomáhal Spasmopan. Ten zmizel z lékáren; můžete mi poradit náhradu? Děkuji...
Dotaz - ALTERMED Leciderm tělové mléko 200 ml
Vložil: Sarka
2020-06-24 09:30:58

Dobry den prosila bych 2x telove mleko leciderm jak muzu objednat,moc dekuji...
ubrouska - Bella Happy 64 ks dětské vlhčené ubrousky
Vložil: Adriana
2020-06-23 22:13:22

ubrousky mi posílají s plinkama a jsem spokojená, nesmrdí, nejsou úplně nacucaný, prostě tak akorát a jsou takový pevný...u některých má člověk strach, že se protrhnou...
bella happy pleny - Bella Baby Happy Junior dětské pleny 50ks
Vložil: Kateřina
2020-06-22 19:43:25

nemám zkušenost přímo s touto velikostí ted, ale jinak ty co jsme měli byly bezkonkurenční...
vedlejsi učinky - ALTERMED Muskusan 120 g
Vložil: krystyna
2020-06-21 15:12:41

mam krecove žily muze mi muskusan pomoc nebo ublizit dekuji ...

Aktuální diskuze - NEMOCI
Nejnovější příspěvky v diskuzi:

Ellaone - Tabletka ESCAPELLE alebo tzv. "tabletka po"
Vložil: Mom
2020-07-05 11:37:17

Dobrý deň, 1. deň poslednej menštruácie som mala 18.6.2020, 4.jula sme mali s manželom styk, tvrdí že stihol i napriek tomu som užila Ellaone, (do 3 hodín), ako mi poradila lekárnička.Priblizne po 4 hodinách od uzitia som mala krvavohnedy výtok a niečo v ňom neide...
Jak to dopadlo - Bíle fleky na varlatech
Vložil: Edu
2020-06-21 19:38:34

Ahoj, jak si to vyresil s tou ztratou pigmentu na varlatech? díky...
Mazové žlázky? - Biele. bodky na penise
Vložil: Michal
2020-05-29 12:33:47

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda se jedná o mazové žlázky.. Dekuji...
Syfilis? - Mohlo by jít o syfilis?
Vložil: Monika
2020-05-25 17:21:51

Dobrý den, mám dotaz muže to být syfilis? Pupinek mám v oblasti třisla... po vymacknuti bolí a vytéká tekutina predem dekuji ...
kontraindikace - Tromboza, před plánovaným těhotenstvím
Vložil: Pavla
2020-04-17 17:17:17

Dobrý den, manžel bere léky Anopyrin,Rosucard,Prestarium a Trombex.Může si vzít volně prodejný lék na bolest?A který je nejvhodnější? Děkuji za odpověď....


ABC-LEKARNA.cz - Online poradna, zkušenosti a recenze pacientů s užíváním léčivých přípravků, jaký lék nejlépe zabírá na Vaše nemoci a vedlejší nežádoucí účinky. Informační web o lécích na předpis, volně prodejných lécích a doplňcích. Pokud si myslíte, že potřebujete lékařkou pomoc, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo vytočte číslo 155. Informace zde zveřejněné jsou pouze obecné a nejesou náhradou odborné lékařské pomoci, diagnózy nebo léčby!
sitemap.txt